Odwiedź nas

Siedziba szkoły

Szkoła języka angielskiego Anglolandia

ul. Ofiar Firleja 7
26-617 Radom


UWAGA!
OD SIERPNIA NOWY NUMER TELEFONU
tel 604 683 152

Galeria

Aktualności szkoły

Strona 1 z 2  > >>

Zapisy na rok szkolny 2018/2019
ZAPISY DO GRUP NA NOWY ROK SZKOLNY  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 15.00 – 17.30
09.09.2018
Zajecia indywidualne
Drugi semestr to czas zadan specjalnych: korepetycji, dodatkowych zajec konwersacji lub intensywnych kursow pisania przed egzaminami lub poprostu nowych kursow. Zapraszamy na dopasowane do Panstwa potrzeb zajecia indywidualne. Wolne terminy od lutego. Zapisy telefonicznie lub mailowo do konca stycznia.
06.02.2015
Zapisy na kursy

ZAPISY NA ZAJĘCIA INDYWIDUALNE, DLA FIRM LUB GRUP ZORGANIZOWANYCH MOŻLIWE SĄ KAŻDEGO DNIA POD NUMEREM 608 865 736 LUB MAILOWO

LINGUA.LAND@YAHOO.PL

20.08.2014

Blog

Strona 1 z 8  > >>

Porady przydatne w nauce języka angielskiego

Chcesz nauczyć się języka angielskiego, ale nie za bardzo wiesz od czego masz zacząć swoją edukację? Trafiłeś w dobre miejsce, dzięki nam otrzymasz bowiem garść przydatnych porad, które pomocą Ci w efektywnej nauce. Od tej pory angielski nie będzie miał przed Tobą praktycznie żadnych tajemnic. Wystarczy jedynie odrobina motywacji i unikanie popularnych błędów. Może szukasz jedynie bodźca, który zachęci Cię do nauki, u nas masz to jak w banku. Pomożemy i z lenistwem i z niewiedzą. Do dzieła!

29.07.2015
Kurs językowy czy samodzielna nauka?

Nauka języka angielskiego może okazać się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nigdy dotąd nie mieliśmy z nim styczności. Najtrudniej jest zacząć i zmotywować się do działania, dlatego dobrze rozważyć powody, dla jakich podejmujemy się tego zadania. Jeżeli są one dla nas bardzo ważne, dobrze będzie je wszystkie wypisać i powiesić w widocznym miejscu, tak aby za każdym razem w chwili zwątpienia móc na nie popatrzeć i zabrać się do dalszych działań. Na samym początku trzeba jednak zdecydować czy wybieramy profesjonalny kurs angielskiego w szkole językowej, czy chcemy edukować się sami.

27.07.2015
Dowiedz się więcej

Profesjonalne CV z TOEIC®

Projesjonalne CV

Profesjonalne CV to podstawa na rynku pracy

Aplikując na dowolne stanowisko należy przygotować profesjonalne CV, ponieważ jest ono dla przyszłego pracodawcy pierwszym i najważniejszym źródłem wiedzy o nas samych. Nie wystarczy już wypunktowanie doświadczenia zawodowego oraz umiejętności. Dobrze napisane CV zawiera wszystkie niezbędne informacje, ze szczegółowym opisem tam, gdzie jest to potrzebne, a całość ma przejrzystą, schludną formę, ubraną w bezpretensjonalne ramy.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom w ramach naszych usług prowadzimy kurs przygotowujący do egzaminu TOEIC, którego pozytywny wynik i otrzymany certyfikat będzie mocnym punktem w Państwa indywidualnym CV. Daleko nam do szablonowych działań, ponieważ potencjalny pracodawca powinien widzieć, że jego ofertę pracy traktujecie Państwo wyjątkowo i nie jest ona jedną z wielu na liście adresowej.

Przykłady błędnej informacji w CV:

Przykład 1

Profesjonalne CV z TOEIC - przykład 1

Przykład 2

Profesjonalne CV z TOEIC - przykład 2

Przykład 3

Profesjonalne CV z TOEIC - przykład 3

 

Państwa wzorowo napisane CV

Podstawą profesjonalnego CV powinna być rzetelność. Często niedoprecyzowanie poziomu umiejętności przekreśla szanse kandydata na przyjęcie do pracy. Kwestia ta zauważalna jest między innymi w punkcie dotyczącym kompetencji językowych i znajomości języków obcych..Określenie „dobry” lub „bardzo dobry” trudno jest zinterpretować, należy więc powołać się na konkretne certyfikaty, lub uzyskany poziom nauczania poparty stopniem uznawanym także przez inne kraje. Przykładem może być wynik egzaminu TOEIC. Sam fakt posiadania certyfikatu TOEIC to jednak zbyt mało, warto zatem podać:

 • liczbę punktów uzyskanych na egzaminie TOEIC,
 • datę zdawania testu TOEIC,
 • datę otrzymania certyfikatu TOEIC,
 • link do tabeli kompetencji językowych,
 • informację o możliwości przedłożenia certyfikatu TOEIC.

Aby CV było profesjonalne

Pisanie CV powinno zająć tak dużo czasu, jak jest to potrzebne. Błędem jest korzystanie z gotowych wzorów w zakresie większym, niż poznanie standardów tworzenia dokumentu. Państwa CV powinno być unikalne, a zwarte w nim informacje mają zgadzać się ze stanem faktycznym, więc warunek unikalności tym bardziej ma zostać spełniony. W zakresie kompetencji z języka angielskiego warto umieścić szczegółowe dane:

 • ocenę według Europejskiego Systemu Kształcenia Językowego od A1 do C2,
 • opis sprawności językowych zgodnie z Tabelą Opisu Kompetencji Językowych,
 • kolor certyfikatu TOEIC uzyskanego po egzaminie w zależności od liczby otrzymanych punktów
  • pomarańczowy /10-215 punktów/
  • brązowy /220-465 punktów/
  • zielony /470-725 punktów/
  • niebieski /730-855 punktów/
  • złoty /860-990 punktów/.

Wzorowe CV to takie, które przekona pracodawcę do zaproszenia Państwa na rozmowę. Na etapie pisania CV należy ująć w nim wszystko to, co niezbędne, pamiętając jednak o dodaniu ważnych szczegółów. Na etapie szukania pracy warto natomiast podnosić swoje kwalifikacje i kompetencje językowe podczas kursów przygotowujących między innymi do egzaminów TOEIC. ANGLOLANDIA w Radomiu pozwoli Państwu uczyć się na najwyższym poziomie.

Przykład CV z profesjonalną informacją o poziomie językowym:

Profesjonalne CV z TOEIC - przykład