Odwiedź nas

Siedziba szkoły

Szkoła języka angielskiego Anglolandia

ul. Ofiar Firleja 7
26-617 Radom


UWAGA!
OD SIERPNIA NOWY NUMER TELEFONU
tel 604 683 152

Galeria

Aktualności szkoły

Strona 1 z 2  > >>

Zapisy na rok szkolny 2018/2019
ZAPISY DO GRUP NA NOWY ROK SZKOLNY  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 15.00 – 17.30
09.09.2018
Zajecia indywidualne
Drugi semestr to czas zadan specjalnych: korepetycji, dodatkowych zajec konwersacji lub intensywnych kursow pisania przed egzaminami lub poprostu nowych kursow. Zapraszamy na dopasowane do Panstwa potrzeb zajecia indywidualne. Wolne terminy od lutego. Zapisy telefonicznie lub mailowo do konca stycznia.
06.02.2015
Zapisy na kursy

ZAPISY NA ZAJĘCIA INDYWIDUALNE, DLA FIRM LUB GRUP ZORGANIZOWANYCH MOŻLIWE SĄ KAŻDEGO DNIA POD NUMEREM 608 865 736 LUB MAILOWO

LINGUA.LAND@YAHOO.PL

20.08.2014

Blog

Strona 1 z 8  > >>

Porady przydatne w nauce języka angielskiego

Chcesz nauczyć się języka angielskiego, ale nie za bardzo wiesz od czego masz zacząć swoją edukację? Trafiłeś w dobre miejsce, dzięki nam otrzymasz bowiem garść przydatnych porad, które pomocą Ci w efektywnej nauce. Od tej pory angielski nie będzie miał przed Tobą praktycznie żadnych tajemnic. Wystarczy jedynie odrobina motywacji i unikanie popularnych błędów. Może szukasz jedynie bodźca, który zachęci Cię do nauki, u nas masz to jak w banku. Pomożemy i z lenistwem i z niewiedzą. Do dzieła!

29.07.2015
Kurs językowy czy samodzielna nauka?

Nauka języka angielskiego może okazać się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nigdy dotąd nie mieliśmy z nim styczności. Najtrudniej jest zacząć i zmotywować się do działania, dlatego dobrze rozważyć powody, dla jakich podejmujemy się tego zadania. Jeżeli są one dla nas bardzo ważne, dobrze będzie je wszystkie wypisać i powiesić w widocznym miejscu, tak aby za każdym razem w chwili zwątpienia móc na nie popatrzeć i zabrać się do dalszych działań. Na samym początku trzeba jednak zdecydować czy wybieramy profesjonalny kurs angielskiego w szkole językowej, czy chcemy edukować się sami.

27.07.2015
Dowiedz się więcej

Egzamin PET

Zdajemy egzamin PET

 

Skrót PET pochodzi od Preliminary English Test i oznacza międzynarodowy egzamin przeprowadzany w celu sprawdzenia znajomości języka angielskiego na poziomie B1, czyli średnio zaawansowanym. Osiągnięcie takiego poziomu pozwala stwierdzić, że dana osoba rozumie ogólny sens prostych poleceń, poradzi sobie w życiu codziennym poza domem i przygotuje wypowiedź pisemną w formie notatki lub listu na znane sobie tematy. Bez trudu uczestniczyć będzie aktywnie także w rozmowach z najbliższymi oraz kolegami w szkole, między innymi wypowiadając się i zadając proste pytania.

Egzamin PET składa się z trzech części, rozłożonych na dwa kolejne dni, a łączny czas trwania to około 2 godziny i 10 minut. Aby wynik był pozytywny należy uzyskać łącznie przynajmniej 70% punktów. Podział na oceny jest nietypowy, ponieważ zamiast ocen wyrażonych za pomocą liter od A do F istnieje podział na dwie oceny pozytywne i dwie negatywne, choć także zobrazowane pojedynczymi literami. Zdany egzamin to ocena M – Pass with Merit, czyli rodzaj dodatkowego wyróżnienia, lub standardowe Pass, oznaczone literą P. Oceny negatywne zaś to F jak Fail, oraz N – Narrow Fail, oznaczająca, że niewiele brakowało do uzyskania oceny pozytywnej.

Ze zdanym egzaminem PET rozpocznij doskonalenie angielskiego

 

Przygotowując się do zadań egzaminacyjnych PET należy główny nacisk położyć na szczegółowo oceniane aspekty znajomości języka i umiejętność posługiwania się nim w typowych sytuacjach poprzez:

  • czytanie i pisanie, oceniane w czasie 90 minut; można tu uzyskać 50% punktów całego egzaminu PET,
  • słuchanie, na które podczas egzaminu poświęca się 30 minut, a wynik stanowi 25% punktów z całości,
  • mówienie, trwające podczas egzaminu około 12 minut i stanowiące pozostałe 25% ogólnej oceny.

 

Do egzaminu PET warto podejść z fachowa pomocą, popartą sukcesami naszych kursantów i zgłosić się w dowolnej chwili, tak niedługo przed egzaminem, jak i na tyle wcześnie, aby bez pośpiechu utrwalić cały niezbędny materiał dydaktyczny oraz przeczytać i opracować wymagane lektury. W obu opcjach przygotowujemy dbając o doskonalenie zdolności językowych na potrzeby rozumienia informacji, opinii oraz umiejętności praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy. Nauka u nas nie ma nic wspólnego z mechanicznym wykonywaniem kolejnych ćwiczeń lub ustawicznym opracowywaniem materiału z danego podręcznika. Kształtujemy poprawne nawyki mówienia zwracając uwagę na akcent i dobór słownictwa, ponieważ egzamin PET bywa często wstępem do dalszej drogi poznawczej, gdzie warto swoje zdolności językowe podkreślić i pokazać z najlepszej strony.

Prostszy egzamin PET tylko dzięki dobrym podstawom

 

Jak w przypadku każdego sprawdzania zdolności językowych i wiedzy oraz umiejętności posługiwania się angielskim, należy zadbać o czas na naukę i dostęp do wiedzy na najwyższym poziomie. Stawiamy zatem na elastyczne godziny zajęć dostosowane do naszych kursantów, reagujemy na każdą uwagę, odpowiadamy na pytania, wyjaśniamy wątpliwości. Możecie Państwo przekonać się o tym osobiście, przychodząc na wstępną rozmowę, jeśli wahacie się w sprawie decyzji o rozpoczęciu kursu. Dlaczego warto nam zaufać? Z wielu powodów, a między innymi:

  • ponieważ solidne przygotowanie do egzaminu PET to mocne podstawy i duży zasób przyswojonej wiedzy,
  • dlatego, że spod naszej opieki wyszło wielu kursantów posługujących się biegle językiem angielskim w mowie i piśmie, ze spokojem myślących o egzaminie PET,
  • ze względu na naszą pasję i zaangażowanie, które w sposób naturalny towarzyszą naszej codziennej pracy.

Podczas egzaminu PET rzetelnie i obiektywnie oceniana jest wiedza kandydatów bez względu na ich język ojczysty czy narodowość, można więc wygrać głównie czasem poświęconym na poznawanie języka oraz chęcią nauki tak w trakcie kursu, jak i po jego zakończeniu. Na każdym z tych etapów służymy Państwu pomocą oraz unikalnym wsparciem, dając poczucie efektywnie wykorzystanych godzin na zajęciach.