Odwiedź nas

Siedziba szkoły

Szkoła języka angielskiego Anglolandia

ul. Ofiar Firleja 7
26-617 Radom


UWAGA!
OD SIERPNIA NOWY NUMER TELEFONU
tel 604 683 152

Galeria

Aktualności szkoły

Strona 1 z 2  > >>

Zapisy na rok szkolny 2018/2019
ZAPISY DO GRUP NA NOWY ROK SZKOLNY  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 15.00 – 17.30
09.09.2018
Zajecia indywidualne
Drugi semestr to czas zadan specjalnych: korepetycji, dodatkowych zajec konwersacji lub intensywnych kursow pisania przed egzaminami lub poprostu nowych kursow. Zapraszamy na dopasowane do Panstwa potrzeb zajecia indywidualne. Wolne terminy od lutego. Zapisy telefonicznie lub mailowo do konca stycznia.
06.02.2015
Zapisy na kursy

ZAPISY NA ZAJĘCIA INDYWIDUALNE, DLA FIRM LUB GRUP ZORGANIZOWANYCH MOŻLIWE SĄ KAŻDEGO DNIA POD NUMEREM 608 865 736 LUB MAILOWO

LINGUA.LAND@YAHOO.PL

20.08.2014

Blog

Strona 1 z 8  > >>

Porady przydatne w nauce języka angielskiego

Chcesz nauczyć się języka angielskiego, ale nie za bardzo wiesz od czego masz zacząć swoją edukację? Trafiłeś w dobre miejsce, dzięki nam otrzymasz bowiem garść przydatnych porad, które pomocą Ci w efektywnej nauce. Od tej pory angielski nie będzie miał przed Tobą praktycznie żadnych tajemnic. Wystarczy jedynie odrobina motywacji i unikanie popularnych błędów. Może szukasz jedynie bodźca, który zachęci Cię do nauki, u nas masz to jak w banku. Pomożemy i z lenistwem i z niewiedzą. Do dzieła!

29.07.2015
Kurs językowy czy samodzielna nauka?

Nauka języka angielskiego może okazać się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nigdy dotąd nie mieliśmy z nim styczności. Najtrudniej jest zacząć i zmotywować się do działania, dlatego dobrze rozważyć powody, dla jakich podejmujemy się tego zadania. Jeżeli są one dla nas bardzo ważne, dobrze będzie je wszystkie wypisać i powiesić w widocznym miejscu, tak aby za każdym razem w chwili zwątpienia móc na nie popatrzeć i zabrać się do dalszych działań. Na samym początku trzeba jednak zdecydować czy wybieramy profesjonalny kurs angielskiego w szkole językowej, czy chcemy edukować się sami.

27.07.2015
Dowiedz się więcej

TFI™ Radom

Uczymy francuskiego, czyli egzamin TFI

Test de Fancais International, inaczej egzamin TFI, sprawdza znajomość języka francuskiego i przeznaczony jest dla osób, dla których język ten nie jest językiem ojczystym. Ten obiektywny i uznany egzamin powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie instytucji i firm francuskich, chcących zweryfikować kompetencje językowe między innymi obecnych i potencjalnych pracowników. Bez konieczności deklarowania swojego poziomu wiedzy można podejść do egzaminu TFI i zdać go na dowolnym poziomie zaawansowania.

Certyfikat TFI jest często brany pod uwagę podczas rekrutacji, warto więc uzyskać takie poświadczenie znajomości języka francuskiego, który używany jest na co dzień przez ponad 170 milionów osób. Szkoła językowa ANGLOLANDIA w Radomiu pomoże Państwu przejść profesjonalny kurs, zdać egzamin TFI oraz uzyskać certyfikat TFI potwierdzający znajomość języka.

Przebieg egzaminu TFI w skrócie

Czas trwania egzaminu TFI to 110 minut, natomiast długość całej sesji może wynieść około 135 minut. Łącznie można uzyskać maksymalnie 990 punktów. Egzamin ma formę testu wyboru, co oznacza, że spośród trzech lub czterech odpowiedzi należy zaznaczyć jedną – prawidłową.

Części składowe egzaminu TFI określa podział na 5 sekcji w następujących zakresach:

 • rozumienie ze słuchu; czas trwania: 42 minuty
 • Sekcja I – sytuacje pytanie-odpowiedź40 zadań
  Sekcja II – krótkie dialogi30 zadań
  Sekcja III – krótkie konwersacje20 zadań
 • rozumienie tekstu czytanego; czas trwania: 68 minut
 • Sekcja IV – identyfikowanie błędów w zdaniu25 zadań
  Sekcja V – uzupełnianie zdań25 zadań
  Sekcja VI – pytania do tekstów40 zadań

Wyniki TFI przyporządkowane są następującym poziomom zaawansowania językowego:

 • poziom A2 – 190 punktów,
 • poziom B1 – 345 punktów,
 • poziom B2 – 605 punktów,
 • poziom C1 – 825 i więcej punktów.

Egzamin TFI drogą do zdobycia certyfikatu

Dużym udogodnieniem jest możliwość zdawania egzaminu TFI w dowolnym terminie lub w zorganizowanych sesjach otwartych. Czas oczekiwania na wyniki to maksymalnie 10 dni roboczych. Po upływie tego czasu, jeśli egzamin został zdany pomyślnie, możecie stać się państwo posiadaczami certyfikatu TFI, który potwierdza wiedzę i kompetencje językowe i ocenia je w międzynarodowej, miarodajnej skali.

Plusem egzaminu TFI jet takie zróżnicowanie pytań, że nie ma potrzeby określania swojego poziomu wiedzy. To egzamin, dzięki pytaniom na wielu poziomach pozwoli ocenić i określić Państwa zaawansowanie w zależności od ilości otrzymanych punktów. Aby ta liczba punktów była jak największa zachęcamy do uczestnictwa w profesjonalnych kursach ANGLOLANDII. Prowadzimy je w przyjaznej atmosferze, która pozytywnie wpłynie na Państwa chęć zdobywania wiedzy i podwyższaniu kwalifikacji językowych, niezbędnych w każdej branży.