Odwiedź nas

Siedziba szkoły

Szkoła języka angielskiego Anglolandia

ul. Ofiar Firleja 7
26-617 Radom


UWAGA!
OD SIERPNIA NOWY NUMER TELEFONU
tel 604 683 152

Galeria

Aktualności szkoły

Strona 1 z 2  > >>

Zapisy na rok szkolny 2018/2019
ZAPISY DO GRUP NA NOWY ROK SZKOLNY  OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 15.00 – 17.30
09.09.2018
Zajecia indywidualne
Drugi semestr to czas zadan specjalnych: korepetycji, dodatkowych zajec konwersacji lub intensywnych kursow pisania przed egzaminami lub poprostu nowych kursow. Zapraszamy na dopasowane do Panstwa potrzeb zajecia indywidualne. Wolne terminy od lutego. Zapisy telefonicznie lub mailowo do konca stycznia.
06.02.2015
Zapisy na kursy

ZAPISY NA ZAJĘCIA INDYWIDUALNE, DLA FIRM LUB GRUP ZORGANIZOWANYCH MOŻLIWE SĄ KAŻDEGO DNIA POD NUMEREM 608 865 736 LUB MAILOWO

LINGUA.LAND@YAHOO.PL

20.08.2014

Blog

Strona 1 z 8  > >>

Porady przydatne w nauce języka angielskiego

Chcesz nauczyć się języka angielskiego, ale nie za bardzo wiesz od czego masz zacząć swoją edukację? Trafiłeś w dobre miejsce, dzięki nam otrzymasz bowiem garść przydatnych porad, które pomocą Ci w efektywnej nauce. Od tej pory angielski nie będzie miał przed Tobą praktycznie żadnych tajemnic. Wystarczy jedynie odrobina motywacji i unikanie popularnych błędów. Może szukasz jedynie bodźca, który zachęci Cię do nauki, u nas masz to jak w banku. Pomożemy i z lenistwem i z niewiedzą. Do dzieła!

29.07.2015
Kurs językowy czy samodzielna nauka?

Nauka języka angielskiego może okazać się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nigdy dotąd nie mieliśmy z nim styczności. Najtrudniej jest zacząć i zmotywować się do działania, dlatego dobrze rozważyć powody, dla jakich podejmujemy się tego zadania. Jeżeli są one dla nas bardzo ważne, dobrze będzie je wszystkie wypisać i powiesić w widocznym miejscu, tak aby za każdym razem w chwili zwątpienia móc na nie popatrzeć i zabrać się do dalszych działań. Na samym początku trzeba jednak zdecydować czy wybieramy profesjonalny kurs angielskiego w szkole językowej, czy chcemy edukować się sami.

27.07.2015
Dowiedz się więcej

Egzamin FCE

O egzaminie FCE

 

FCE – First Certificate in English – to angielski certyfikat językowy na poziomie „upper intermediate”, czyli średnio zaawansowanym wyższym. Cieszy się u nas niesłabnącą popularnością, ponieważ nadal jego posiadanie stanowi ważny element uznawalności w licznych instytucjach. Według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego znajduje się on na poziomie B2, a tym samym oznacza, że osoba certyfikowana  nie tylko potrafi dla potrzeb pracy i nauki płynnie posługiwać się językiem angielskim, lecz także rozumie skomplikowane teksty specjalistyczne, imponująco wyraża opinie przedstawiając argumenty i przygotowuje prace pisemne ukazujące różne aspekty określonych zagadnień.

Certyfikat FCE w oparciu o zdany egzamin może otrzymać każda osoba, której językiem ojczystym jest inny niż angielski, a językiem angielskim potrafi posługiwać się w pracy lub działaniach naukowych. Ocena A, B lub C i minimum 60% poprawnych odpowiedzi daje wynik pozytywny, który wystarczy do zdobycia uznawanego na całym świecie certyfikatu. Egzamin ten, tak jak inne tego typu, jest płatny. Przeprowadza się go podczas wiosennej sesji w marcu, letniej w maju i czerwcu, oraz zimowej, przypadającej na miesiące listopad i grudzień. Do egzaminu FCE warto dobrze się przygotować właśnie w Radomiu.

FCE jest do osiągnięcia

 

Zdobycie First Certificate in English poprzedza pięcioczęściowy egzamin, trwający łącznie około 4 godzin. Jego części składowe sprawdzają najważniejsze kompetencje osoby ubiegającej się o certyfikat. Te kompetencje to:

  • czytanie – trzy zadania bazujące na tekstach z różnych źródeł, takich jak ogłoszenia, notatki prasowe,
  • pisanie – dwa zadania, z czego drugie obejmuje lekturę z listy nieobowiązkowych,
  • struktury językowe – cztery zadania, w tym test wielokrotnego wyboru,
  • słuchanie – cztery zadania odtwarzane dwukrotnie w postaci między innymi informacji radiowych oraz przemówień,
  • mówienie – cztery zadania obejmujące zarówno indywidualne wypowiedzi, jak i rozmowę z osobą egzaminującą.

Zgłaszając się do nas na kurs przygotowujący do egzaminu FCE osiągniecie Państwo oczekiwane postępy w każdym ze sprawdzanych na egzaminie aspektów praktycznej znajomości języka. Nasi egzaminatorzy posiadają niezbędne kwalifikacje do prowadzenia takich zajęć, zarówno pod względem językowym, jak i personalnym, oraz pozwalające dostosować rodzaj metody nauczania do indywidualnych potrzeb. W ramach programu każdego z kursów pomagamy wygrać ze stresem, wyeliminować niedociągnięcia i dobrać najlepszą strategię samodzielnego doskonalenia kompetencji językowej oraz przyswajania nowej wiedzy. Ważnym elementem prowadzonych przez nas kursów przed egzaminem FCE są także sprawdziany próbne tak w formie pisemnej, jak i konwersacji z nauczycielem. Pomagają one poznać specyfikę zdobywania certyfikatu podczas oficjalnego egzaminu i oswoić wszelkie obawy, czyli w efekcie przygotować się nie tylko intelektualnie, ale też emocjonalnie na niecodzienne przecież wydarzenie.

Egzamin FCE kluczem do sukcesu

 

Bez względu na to, czy zdobycie FCE jest potrzebne Państwu w dostaniu się na wymarzoną uczelnię, czy chcecie Państwo pracować w anglojęzycznym środowisku lub mieszkać w kraju, którego językiem narodowym jest właśnie angielski, wychodzimy naprzeciw tym planom.  Warto zdecydować się na podniesienie swoich kwalifikacji, ponieważ:

  • w ANGLOLANDII solidnie i rzetelnie przygotowujemy w Radomiu do egzaminu FCE,
  • podczas kursów nastawionych na zdanie egzaminu FCE zorganizujemy Państwu pracę w parach, w grupach oraz indywidualną, aby przygotować na wszelkie niestandardowe sytuacje,
  • egzamin FCE pomożemy Państwu zdać poprzedzając go niezbędną ilością godzin zajęć, jak również dostosowaniem intensywności do indywidualnych potrzeb,
  • proponowane przez nas metody dają możliwość kompletnego opanowania materiału przed egzaminem FCE i uzyskania wiedzy wymaganej wytycznymi dotyczącymi tego egzaminu.

 

Oferujemy Państwu poziom, który pozwoli stawiać kolejne odważne kroki na drodze do sukcesu